Zestawy do linorytu

Zestawy do linorytu skompletowane zostały tak aby posiadały wszystkie niezbędne artykuły dla osób rozpoczynających przygodę z tą techniką artystyczną. Każdy komplet. posiada płyty do linorytu ( linoleum ) oraz podstawowe akcesoria tj. farba graficzna, wałek do linorytu, tacki pod płytę, instrukcję obsługi oraz inne akcesoria.

Dla dzieci rekomendujemy zestaw 12 elementowy.

Czytaj więcej

Zestawy do linorytu dla osób o różnym stopniu zaawansowania

Dostępne w naszym sklepie zestawy do linorytu pozwalają na stworzenie wyjątkowych prac. Za ich pomocą wykonamy oryginalne karty oraz ilustracje. Doskonale spiszą się przy tworzeniu ozdobników do papeterii czy innych papierów ozdobnych. Nawet podstawowy zestaw umożliwia wykonanie własnych stempli, nadających się do odbijania na rozmaitych powierzchniach. O ile zestaw do linorytu zawierający 12 części zaspokoi przede wszystkim dziecięce potrzeby, o tyle komplety składające się z 22 i 30 elementów przydadzą się nawet osobom zaawansowanym. Omawiane zestawy do linorytu doceniają profesjonalni artyści, hobbyści i amatorzy, a także uczniowie oraz nauczyciele na różnego rodzaju zajęciach. Chętnie wykorzystuje się je podczas terapii plastycznych.

Dlaczego warto wybrać gotowy zestaw do linorytu?

Dopiero zaczynając pracę z techniką taką jak linoryt, trudno samodzielnie zdecydować, które elementy zakupić. Istnieje ryzyko nabycia narzędzi niedopasowanych do swojego poziomu i zbędnych na danym etapie pracy. Poza tym wybór każdego przedmiotu oddzielnie bywa czasochłonny. Decydując się na gotowe zestawy do linorytu, w jednym opakowaniu otrzymujemy wszystko, czego potrzeba do pracy. Wiąże się to z oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Poza tym kupując zestaw do linorytu, zyskujemy pewność, że już pierwsze podejście do tej techniki przebiegnie w sprawny, zadowalający sposób.

Zestawy do linorytu? Kilka słów o tej wyjątkowej technice

Sam linoryt znany jest również jako druk wypukły. Jego pierwowzór to drzeworyt. Na czym polega? Współczesna technika opiera się na żłobieniu w linoleum dowolnych wzorów za pomocą różnej wielkości dłut czy nożyków. Wymaga ona naniesienia na płytkę wybranego obrazu (można w tym celu użyć kalki). Pokrywamy tworzywo farbą, a następnie wcześniej wykonany rysunek odbija się na papierze. Odpowiednio dobrany zestaw do linorytu czyni cały proces przyjemnym, zwiększając szanse powodzenia. Zachęcamy zatem do zakupu i życzymy owocnej pracy!
Sortuj wg na stronie
Zestaw Do Linorytu w skład którego wchodzi:

- 6 pianek do linorytu ( A5 - 2 x , A6 - 4x )
- wałek do linorytu 45 mm
Zestaw Akcesoriów Do Linorytu Dla Dzieci Esdee 12 Elementów
99.9% kupujących poleca tego sprzedawcę
Polecam: 1589
Nie polecam: 1
Zgodność z opisem
5,0
Czas wysyłki
5,0
Koszt wysyłki
4,9
Obsługa kupującego
5,0
Pokaż listę aukcji Pokaż stronę "O mnie"