Wałki do linorytu

Zrealizowanie zamysłu artystycznego zależy nie tylko od talentu czy umiejętności technicznych. To także posiadanie odpowiednich narzędzi, tak skonstruowanych, by umożliwić artyście jak najwygodniejszą pracę. Porządny wałek do linorytu to podstawa w asortymencie każdego twórcy. Pozwoli on na równomierne rozprowadzenie farby po matrycy, a przy okazji cechuje się znaczną trwałością. To zakup na wiele lat, niezależnie od częstości jego wykorzystywania. Zobacz, co mamy w naszej ofercie.
Czytaj więcej

Wałek do linorytu – najważniejsze cechy

Dobrze wykonane narzędzie powinno spełniać kilka podstawowych wymogów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wałek do linorytu w pełni spełni swoje zadanie. - Gumowa powierzchnia. Pozwala na łatwe i równomierne rozprowadzenie farby na powierzchni wałka. Umożliwia również gładkie rozprzestrzenienie jej po matrycy. W efekcie w żadnym miejscu na odbitce nie pojawi się zbyt dużo lub za mało farby. - Stopka. Dzięki niej odłożysz wałek do linorytu w taki sposób, by nie zniszczyć warstwy już rozpracowanej farby. Popularne zamienniki nie mają tego elementu, przez co za każdym razem gdy odkładasz narzędzie, musisz znów rozprowadzać gęsty barwnik. - Obustronne mocowanie. Równomierny nacisk sprawi, że farba rozłoży się po matrycy w jednakowej ilości. To szczególnie istotne w przypadku szerszych wałków, gdy przygotowujesz duży linoryt. Obustronne mocowanie pozwoli także na uzyskanie tego samego efektu mniejszym nakładem siły.

Wałki do linorytu – rozmiary

W sklepie internetowym e-plastyczny.pl mamy bogatą ofertę narzędzi. Nasze wałki do linorytu występują w rozmiarach od 5 cm do 30 cm. Najszerszy model ma dwa uchwyty dla większej wygody i równomiernego rozprowadzenia farby. Z łatwością przygotujesz nimi zarówno małą pracę, jak i duży obraz.

Wałek do linorytu – cena

Narzędzia te nie są drogie. Ich cena zależy przede wszystkim od rozmiaru. Najwęższe modele kosztują w naszym sklepie nieco ponad 20 zł. Za najszerszy wałek do linorytu zapłacisz ponad 60 zł. Pamiętaj jednak, że to zakup na długie lata. W odróżnieniu od innych, tańszych i bardziej prowizorycznych modeli, nasze wałki do linorytu cechują się wyjątkową jakością i trwałością. Kupowanie popularnych zamienników na dłuższą metę przestaje być opłacalne.

Jak czyścić wałki do linorytu?

Szczególna dbałość o narzędzia artystyczne przedłuża ich żywot. Możemy dłużej cieszyć się ich perfekcyjnym działaniem. W przypadku wałków do linorytu ważne jest, by nie używać rozpuszczalników do oczyszczania ich powierzchni z pozostałości farby. Może to uszkodzić gumę i sprawić, że narzędzie przestanie spełniać swoją funkcję. Lepiej używać zwykłych, nawilżanych chusteczek lub oleju. W sklepie internetowym e-plastyczny.pl znajdziesz bogatą ofertę wałków do linorytu. Wykonane z materiałów wysokiej jakości, o przemyślanym designie, posłużą w Twojej pracowni przez długie lata. Gwarantujemy wygodę użytkowania i zadowalający efekt końcowy przygotowywanych odbitek. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i dokonania zakupu.
Sortuj wg na stronie
Wałek z gąbką syntetyczną nadaje się do nakładania: tuszu, farby, kleju na powierzchnie płaskie i trójwymiarowe. Maluje gładko nie
Wałek Gąbkowy Do Linorytu Essdee 45 mm
Wałek z gąbką syntetyczną nadaje się do nakładania: tuszu, farby, kleju na powierzchnie płaskie i trójwymiarowe. Maluje gładko nie
Wałek Gąbkowy Do Linorytu Essdee 25 mm
99.9% kupujących poleca tego sprzedawcę
Polecam: 1589
Nie polecam: 1
Zgodność z opisem
5,0
Czas wysyłki
5,0
Koszt wysyłki
4,9
Obsługa kupującego
5,0
Pokaż listę aukcji Pokaż stronę "O mnie"